‘Sanatın ve Kültürün Kardeşliği’

Müze, Şiir ve Müzik Gecesi Hatay'da Düzenlendi.

  


‘Sanatın ve Kültürün Kardeşliği’

Müze, Şiir ve Müzik Gecesi Hatay'da Düzenlendi.


 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla İLESAM olarak 2 Kasım 2018 (Cuma) günü Saat 15:00’de Hatay Arkeoloji Müzesi Konferans Salonu ve 3 Kasım 2018 (Cumartesi) günü Saat :19:00’da gerçekleştirilecek olan Sanatın ve Kültürün Kardeşliği: Müze-Şiir-Müzik projemiz için İLESAM ekip olarak Hatay’a gitti.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar 

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve gece

Hatay’da, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İLESAM'ın (İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) katkılarıyla ‘Sanatın ve Kültürün Kardeşliği’ şiir ve müzik gecesi düzenlendi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, ekran ve iç mekan

 Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Proje ekibinde T.C. Kültür Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Seyit Ahmet Arslan, Bakanlık Temsilcisi Mehmet Akif Tozlu, İLESAM Yönetim Kurulundan İlter Yeşilay, Pehlivan Uzun, İLESAM üyesi Sinan Yağmur, İLESAM İl Temsilcimiz M.Adil Çetin, Leyla Şerifemin, Hatay’dan İLESAM Üyesi şairlerimiz Necla Karataş, Ali Parlak, Sevil Mısırlıoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Mersin Devlet Türk Müziği Korosundan Ali Polattemir, Fatih Oral, Kamuran Umuzdaş, Sadık Atakan Atabey ve Ercüment Akalın'da Programda yer aldı.

İLESAM Üyesi Şair ve Yazarlarımız Hassa Aktepe köyündeki Türkmen mezarlığını ve Türkiye'nin tek Ermeni köyü" Vakıflı Köyünü ziyaret etti.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü, açık hava ve doğa Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta


Sanatın ve Kültürün Kardeşliği Müze, Şiir ve Müzik Projemiz daha sonra Ordu ve Gaziantep’te devam edecek.TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ
İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres: İzmir 1. Cadde No: 33/16 Aydın Apartmanı, Kat:4 Kızılay / ANKARA 

Tel: 0312 419 49 38  / Fax: 0312 419 49 39

Web:  www.ilesam.org.tr

E- Posta : ilesam@ilesam.org.tr
 Okunma Sayısı : 82         03 Kasım 2018