İLESAM CUMARTESİ SOHBETLERİ VE ŞİİR DİNLETİSİ 

        
 “Bilgi Toplumunda Çocuk İletişimi”

8 Şubat 2020 Cumartesi, Saat:14.00 

İLESAM Genel Merkezi Salonu

 

Edebiyatın, sanatın, kültürün ve aktüel konuların konuşulduğu, şiirlerin okunduğu etkinliklerine devam eden Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliğinin Cumartesi toplantılarından biri daha 8 Şubat 2020 tarihinde İLESAM Kültür Evinde gerçekleştirildi.
İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız'ın yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan program, Onurcan Aydoğmuş'un "Bilgi Toplumunda Çocuk İletişimi ” konusunu anlatması ile devam etti.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, iç mekan


Sayın Onurcan Aydoğmuş'a konuşma metnini bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyor ve metni sizlere aktarıyoruz.


Görüntünün olası içeriği: 1 kişi


Gelişen bir yapı içerisinde bireysel ve toplumsal iletişimin insanların farklı psiko-model unsurlarıyla birlikte her geçen gün yaşamındaki çeşitliliği her zaman arttırarak devam etmektedir. Bilgi Toplumu ve Küreselleşme sürecinde Çocuk İletişimi ve Gelişim sürecinde öz denetim-sevgi-rol-karakter- uyum vb.. yaklaşımlarının belirginliği ve nitelikli yaşam ferahlığının rahatlığı ile kendi gelişim kalitesinde çocuklar artık daha yakınlaşan bir bilimsel gelişimin temel felsefesine yoğunlaşacaktır. Bizler bugün İLESAM’da  Modern Bilgi Toplumundaki Çocuk İletişimi ve Çocukların Gelişimsel süreç üzerindeki önemli etkenlere değindik. Anne,baba,öğretmen,akraba,aile olarak en önemli yaşamımızın temel belirteçlerinden birisi sevgi ve iletişimdir. Çocuklarımıza sevgiyi eksik etmeyeceğimiz gibi, onunla doğru iletişim kurarak onu daha çok anlayabileceğimiz muhakkak gerçektir. Onu anladığınız takdirde onun mutluluğuna tanık olacaksınız. Mutluluk, bazen sevgiyi paylaşmak iken; bazen de sevdiklerinle birlikte ortaya koyabildiklerini paylaşabilmektir.  

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, iç mekan

Sayın Onurcan Aydoğmuş'a katılımlarından dolayı İLESAM Haysiyet Kurulu Başkanı Hanifi Işık tarafından bir “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.


Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar

Etkinliğin ikinci yarısını oluşturan şiir dinletisi Sadık Kılıç tarafından gerçekleştirildi.

Hüseyin Gürsoy, Hanifi Işık, Bekir Yeğnidemir, Musa Ay, Hasan Duman, Cezmi Tezcan, Ahmet Dulkadiroğlu, Âşık Şemsettin Güneş, Mehmet Nuri Bilgiç, Seyfettin Çoban, İbrahim bekler, İsmet Ulaş, Muzaffer Yurdakul, Celal Yenitürk, Ömer Yılmaz, Talat Gençosmanoğlu, Mahir Ünat, Yalçın Mıhçı, Ammar Sılaoğlu, Songül Dündar, Nazmi Şimşek, Hüseyin Ünlü, Sadık Kıyak, Ozan Dudahi, Emine Aslandoğdu, Hayrettin Gültekin, Salih Taşkın, Baki Kılıçarslan, Ali Rıza Atasoy, Nurettin Gür Ozanoğlu, Hüsnü Ekizceli, Yasemin Doğan ve Prof. Dr. Münir Atalar'da etkinliğe katılan isimler arasındaydı.

Görüntünün olası içeriği: şunu diyen bir yazı 'TÜRKİYE İLİM VE EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ 1986'

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ
İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres: İzmir 1. Cadde No: 33/16 Aydın Apartmanı, Kat:4 Kızılay / ANKARA 

Tel: 0312 419 49 38  / Fax: 0312 419 49 39

Web:  www.ilesam.org.tr

E- Posta : ilesam@ilesam.org.tr
 Okunma Sayısı : 93         10 Şubat 2020