İLESAM TÜRK DÜNYASI KÜTÜPHANELERİNE 

KİTAP BAĞIŞI PROJESİ 

  
İLESAM olarak Türk Dünyası Ülke Kütüphanelerine Kitap Bağışı projemiz kapsamında T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TİKA’nın destekleri ile daha önceden Azerbaycan, Kazakistan ve Kazakistan' toplamda 35.000 kitabı ( Farklı 16.500 kitap) bağış olarak götürmüş ve hediye etmiştik.

Bu yılda aynı proje kapsamında İLESAM olarak yine T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TİKA’nın destekleri ile Özbekistan (Taşkent) ve Kuzey Makedonya'ya (Üsküp) toplamda 20.000 kitabı bağış olarak götürüyoruz. Önümüzdeki aylarda inşallah orada teslim törenlerini yapacağız.


Görüntünün olası içeriği: yazı 

Görüntünün olası içeriği: yazı

Genel Başkanımız Mehmet Nuri Parmaksız "Bu pandemi döneminde zor şartlar altında bu projeyi gerçekleştirmenin mutluluğu hiç bir şeyle ölçülmez. Kitaplar Özbekistan ve Kuzey Makedonya’ya doğru yola çıktı.

Görüntünün olası içeriği: açık hava 

Fotoğraf açıklaması yok.


Başta T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TİKA’ya; sonrasında bağışla gelen kitapları seçme kitap satın alma komisyonumuzda olan Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kütüphaneler Genel Müdürlüğü yetkililerine; bağışlarıyla yanımızda olan İLESAM üyelerimize emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerini iletti."


Görüntünün olası içeriği: şunu diyen bir yazı 'Mlesam TÜRKİYE İLİM VE EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ 1986'

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ
İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres: İzmir 1. Cadde No: 33/16 Aydın Apartmanı, Kat:4 Kızılay / ANKARA 

Tel: 0312 419 49 38  / Fax: 0312 419 49 39

Web:  www.ilesam.org.tr

E- Posta : ilesam@ilesam.org.tr
 
 Okunma Sayısı : 198         23 Eylül 2020