İLESAM Türk Dünyası Ülke Kütüphanelerine Kitap Bağışı Kapsamında Macaristan'a 10.000 Kitap Bağışladı
 
Bir şunu diyen bir yazı 'T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI katkılarıyla TÜRKİYE C*TİKA T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI katkılarıyla TÜRK DÜNYASI KÜTÜPHANELERİNE 5. KİTAP BAĞIŞI VE "KİTAP EN SAĞLAM KÖPRÜDÜR" KONFERANS PROGRAMLARI MACARİSTAN Saat: 11:00 Yer: Budapește Yunus Emre Enstitüsü Salonu Tarih: 6 Temmuz 2023 C+ KİTAP EN SAĞLAM KÖPRÜDÜR иy 不ииииии PAKİSTAN' görseli olabilir

İLESAM, Türk Dünyası Ülke Kütüphanelerine Kitap Bağışı Projesi Kapsamında Macaristan'a 10.000 Kitap Bağışladı 

İLESAM olarak Türk Dünyası Ülke Kütüphanelerine Kitap Bağışı projemiz kapsamında T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TİKA’nın destekleri ile daha önceden Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan , Özbekistan, Kosova ve Kuzey Makedonya’ya toplamda 868.000 farklı yazarın toplamda 130.000 kitabını görkemli bir törenlerle bağışlamıştık.

Bir 7 kişi ve yazı görseli olabilir

Bu yılda aynı proje kapsamında İLESAM olarak yine T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TİKA’nın destekleri ile Macaristan'a (Budapeşte) toplamda 10.000 kitap bağış olarak götürüldü. Kitaplar Macaristan'a (Budapeşte) ulaştı ve 6 Temmuz 2023 Perşembe günü Budapeşte'de Yunus Emre Enstitüsü salonunda saat 11'de teslim töreni yapıldı.

Bir 3 kişi ve yazı görseli olabilir 

Teslim törenine Macaristan Tarih Cemiyeti Başkanı Pal Fodor, Eötvös Lorand Üniversitesinden emekli Türkoloji Hocası David Geza, ELTE Türkoloji Bölüm Başkanı Benedek Peri, Szeged Üniversitesi Altayistik Bölümünden Dr. Barış Yılmaz, Pecs. Üniversitesi Uluslararası İlişkileri Dr. Bölümünden Barış Hasan, Macar Bilimler Akademisi Şarkiyat Bölümü Kütüphanesi yetkilisi Anna Stumpf, ayrıca Budapeşte Büyükelçimiz Sn. Gülşen Karanis Ekşioğlu, Büyükelçiliğimiz müşavirleri ve İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız katılmıştır.

Bir 10 kişi görseli olabilir

Genel Başkanımız Mehmet Nuri Parmaksız teslim töreninde yaptığı konuşmayla “başta T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TİKA’ya; sonrasında bağışla gelen kitapları seçme kitap satın alma komisyonumuzda olan Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kütüphaneler Genel Müdürlüğü yetkililerine; bağışlarıyla yanımızda olan İLESAM üyelerimize emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerini” iletti.

Bir 2 kişi ve yazı görseli olabilir

İLESAM | TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ |  0.312.419 49 38

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ
İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres: İzmir 1. Cadde No: 33/16 Aydın Apartmanı, Kat:4 Kızılay / ANKARA 

Tel: 0312 419 49 38  / Fax: 0312 419 49 39

Web:  www.ilesam.org.tr

E- Posta : ilesam@ilesam.org.tr Okunma Sayısı : 281         19 Temmuz 2023