İLESAM Türk Dünyası Ülke Kütüphanelerine Kitap Bağışı Kapsamında Pakistan'a 10.000 Kitap Bağışladı
 Bir şunu diyen bir yazı 'T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI katkılarıyla *TİKA T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI katklarıyla TÜRK DÜNYASI KÜTÜPHANELERİNE 5. KİTAP BAĞIŞI VE "KİTAP EN SAĞLAM KÖPRÜDÜR" KONFERANS PROGRAMLARI PAKİSTAN Tarih: 1 Temmuz 2023 Saat: 15:00 Yer: T.C.İslamabad Büyükelçiliği Salonu C* KİTAP EN SAĞLAM KÖPRÜDÜR 2 L 2 PAKISTAN' görseli olabilir

İLESAM, Türk Dünyası Ülke Kütüphanelerine Kitap Bağışı Projesi Kapsamında Pakistan'a 10.000 Kitap Bağışladı  

İLESAM olarak Türk Dünyası Ülke Kütüphanelerine Kitap Bağışı projemiz kapsamında T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TİKA’nın destekleri ile daha önceden Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan , Özbekistan, Kosova ve Kuzey Makedonya’ya toplamda 68.000 farklı yazarın toplamda 130.000 kitabını görkemli bir törenlerle bağışlamıştık. 

Bu yılda aynı proje kapsamında İLESAM olarak yine T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TİKA’nın destekleri ile Pakistan'a (İslamabad) toplamda 10.000 kitap bağış olarak götürüldü. Kitaplar Pakistan'a (İslamabad) ulaştı ve 11 Temmuz 2023 Salı günü T.C. İslamabad Büyükelçiliğinde saat 15'te teslim töreni yapıldı. 

Bir 7 kişi, takım elbise ve yazı görseli olabilir

T.C. İslamabad Büyükelçiliğinde düzenlenen etkinliğe, T.C. İslamabad Büyükelçisi Prof. Dr. Mehmet Paçacı, İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, TİKA İslamabad Koordinatörü Muhsin Balcı, Pakistan Ulusal Kütüphanesi Direktör Yardımcısı Muhammed Riaz, Allame İkbal Açık Üniversitesi Kütüphane Başkanı Şah Faruk, Quadi Azam Üniversitesi Kütüphanesi Direktör Yardımcısı Muhammed Kamran ve Pakistan'daki Türk kurum ve kuruluşlarından yetkililer katıldı. 

Bir 9 kişi ve yazı görseli olabilir

Büyükelçi Paçacı, burada yaptığı açıklamada, Türkiye ve Pakistan arasındaki tarihi ve kültürel ilişkilere atıfta bulunarak, kitap bağışında bulunmak gibi girişimlerin ilişkileri güçlendireceğini söyledi.  

Bu kitapların gelecek nesillere yatırım olduğuna işaret eden Paçacı, Pakistanlıların Türkiye'nin tarihini, kültürünü ve değerlerini öğreneceğini ve iki ülke arasındaki benzerlikleri daha iyi anlayacaklarını söyledi. 

Bir 4 kişi ve yazı görseli olabilir

Türkçe dünyada daha çok konuşuluyor…

İLESAM Genel Başkanı Parmaksız ise farklı ülkelere yapılan bağışlarla birlikte şu ana kadar 150 bin Türkçe kitap desteğinde bulunduklarını ifade ederek, "Kitap, ülkeler arasında en sağlam köprüyü oluşturur." dedi. 

Bir 4 kişi ve yazı görseli olabilir

Parmaksız, Türkçenin artık dünyada daha çok konuşulduğuna ve daha çok bilindiğine işaret ederek, İLESAM olarak buna hizmet ettiklerini söyledi. 

Genel Başkanımız Mehmet Nuri Parmaksız teslim töreninde yaptığı konuşmayla “başta T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TİKA’ya; sonrasında bağışla gelen kitapları seçme kitap satın alma komisyonumuzda olan Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kütüphaneler Genel Müdürlüğü yetkililerine; bağışlarıyla yanımızda olan İLESAM üyelerimize emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerini” iletti.

Bir ders çalışma, kitap ve yazı görseli olabilir

İLESAM | TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ |  0.312.419 49 38 

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ
İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres: İzmir 1. Cadde No: 33/16 Aydın Apartmanı, Kat:4 Kızılay / ANKARA 

Tel: 0312 419 49 38  / Fax: 0312 419 49 39

Web:  www.ilesam.org.tr

E- Posta : ilesam@ilesam.org.tr Okunma Sayısı : 300         19 Temmuz 2023